Laboratorium biofizyki widzenia

Badanie wzroku w ramach przedmiotu „Laboratorium biofizyki widzenia” na IV roku studiów ESOOiO, dla określonych grup wiekowych i epidemiologicznych pacjentów, ma za zadanie zwiększyć doświadczenie studentów w obsłudze urządzeń diagnostycznych i analizie statystycznej uzyskanych danych epidemiologicznych.

Badanie to jest przesiewowe, zawiera ogólną ocenę stanu wzroku, w tym pomiar ostrości wzroku i sprawdzenie poprawności posiadanej korekcji (okulary, soczewki kontaktowe). W przypadku, jeśli stan narządu wzroku na to pozwala (np. brak dodatkowych wad widzenia obuocznego, niedowidzenia, chorób oczu) pacjenci mogą uzyskać receptę na okulary. W razie zauważenia niepokojących symptomów, wykonujący badanie mają obowiązek poinformowania pacjenta o konieczności uzyskania dodatkowej porady optometrycznej lub okulistycznej.

Badania są prowadzone pod opieką asystenta -- optometrysty, który czuwa nad poprawnością wykonania wszystkich zadań.

Terminy w roku akademickim 2020/21 zostaną ustalone wkrótce.

Aktualizacja: 2020-11-03